Samomluva

pondělí 12. říjen 2015 20:00

V zóně bigbloger.lidovky.cz, v dnes už neexistujícím příspěvku napsal dne 1. 10. 2015 jeden diskutér toto: Ohledně mé malosti a Lidovek: Kdysi mne z nich vyhodili dveřmi, vrátil jsem se oknem, vyhodili mne znovu. Dnes je naštěstí jiná éra - Lidovky patří našemu lidovému miliardáři Babišovi, takže můžu psát aspoň na BB, k velké nelibosti zdejší VIP mafie.

Je zřejmé, že onen anonymní muž se cítí být vyhazovy z Lidovek ponížený a uražený. Je stále frustrován. Aby kompenzoval své nevyléčené duševní zranění, vstupuje do diskusní zóny sice pod stejným jménem, ale s různými IP identifikacemi. Tvrdí, že plní partajní úkol a vytrvale bloggery komentuje. Slovními výpady nešetří ani diskutéry a některými z nich je i obdivován. Nezáleží mu tolik na tom, co říká, to je známý kolovrátek, ale jakým tónem píše.  Veřejně demonstruje svoji světaznalost, vzdělanost a inteligenci. Z historiografických příkladů víme, že podstatou je, k čemu vysoké IQ a vzdělanost slouží, zda k boření či ke tvoření. Onen zmíněný muž má v sobě přirozeně obojí, ale na BB Lidovky preferuje destrukci. Už dříve pod jedním mým blogem tvořivě přispěl pozoruhodným textem „Bídný sonet," což je výjimka. Tvůrčí potenciál má každý z nás, tak proč ho jakýsi Velikáš Český, zkráceně V. Č., nerozvíjí literárně? To by snad mohla být jedna z možností sebeléčení osobních frustrací. 

Jednostranné slovní negace všeho možného, tj. lidí, jejich činů i slov, věcí atp., jsou podle vzorce V. Č., nakažlivé. Snadno se infikují další zraněné duše, které se pak odvážně přidávají a v anonymitě se radují, jak se jim destrukce daří. Zajímá mne nejen to, co právě je, ale jaké bude pokračování, pokud se ve zdejší blogosféře zmar podaří? Kam se destruktor přesune dál? Na ulici? Zum, zum, zum, zum, nejde mi to do kebule. Zum, zum, zum, zum, blogovat je nerozum…

Dne 11. 10. 2015 před polednem jsem požádal administrátorku bigblogeru Lidovky, paní Alenu Pecháčkovou, aby mi mezi bloggery zrušila statut VIP. Svou žádost jsem odůvodnil věcně: Nesnažil jsem se VIPem být; osobně kategorii VIPbloger vnímám jako falešnou poctu. Nikdy jsem sám sebe nepovažoval za velmi důležitou osobu. Administrátorka mému přání dnes vyhověla. Srdečné díky.

Zdeněk Hosman

Zdeněk Hosman

Zdeněk Hosman

"Nejvyšším stupněm kultury je snášení protikladů" (Francis Picabia, malíř)

miniatury – umění, kultura, krajina....... Další blogy - http://www.literarky.cz/blogy/zdenek-hosman

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora